تاریخ: 1399/02/08

بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) شهرضا به دستگاه MRI مجهز شد
سرویس اجتماعی
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: پیشرفته‌ترین دستگاه ام‌آر‌آی روز دنیا در بیمارستان فوق تخصصی امیرالمومنین(ع) شهرضا مستقر شد.

سمیه محمودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرضا با اشاره به ورود دستگاه ام‌آر‌آی به شهرضا اظهار داشت: دستگاه ام‌آر‌آی یکی از نیازها و خواسته‌های مردم شهرضا بود، مردم برای انجام یک ام‌آر‌آی باید سه نوبت به اصفهان عزیمت می‌کردند.
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌ با بخش خصوصی برای تأمین ام‌آر‌آی وارد مذاکره شدیم تا این دستگاه را در شهرضا راه‌اندازی کنند اما به دلیل نوسانات ارز میسر نشد، افزود: بعد از بخش خصوصی، به بخش دولتی روی آوردیم و با توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌های فروش نفت، کار سخت شد، اما همچنان این مسأله پیگیری شد.
وی با بیان این‌که بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرضا به عنوان بزرگ‌ترین بیمارستان جنوب استان اصفهان و فوق تخصصی بودن آن باید امکانات لازم را داشته باشد، گفت: حدود سه سال دستگاه ام‌آر‌آی برای شهرضا پیگیری شد تا در نهایت در اسفند 98 این دستگاه وارد ایران شد و در گمرک قرار گرفت.
محمودی با بیان این‌که با شیوع کرونا ترخیص آن با تأخیر انجام شد و در حال حاضر این دستگاه وارد شهرضا شد، عنوان کرد: این دستگاه نخستین دستگاه پیشرفته ام‌آر‌آی در استان اصفهان است.
نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) شهرضا به جنوب استان اصفهان و استان‌های همجوار خدمات‌رسانی می‌کند، بیان کرد: دستگاه ام‌آر‌ای با اعتباری بالغ بر 160 میلیارد ریال تهیه شده و این خدمتی برای مردم است و باید خدمات بهداشت و درمان برای مردم فراهم شود.
وی با بیان این‌که برای خرید این دستگاه 50 درصد از منابع وزارت بهداشت و درمان و 50 درصد نیز از سوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تأمین شده است، اضافه کرد: در تابستان امسال نیز دستگاه سی‌تی‌اسکن وارد شهرضا می‌شود و بیمارستان از نظر تجهیزات، نیروی انسانی و پزشک متخصص کمبودی ندارد و مسؤولان بیمارستان باید مدیریت کنند و به مردم خدمات دهند.


انتهای پیام 
منبع : خبرگزاری فارس